Korisnici hvale pelet zbog minimalnog ostatka pepela i odsustva šljake, uz pozitivne opšte utiske. Jedina zamerka odnosi se na ambalažu koja bi mogla biti čvršće upakovana.
Korisnici su veoma zadovoljni peletom, ističući visoku kaloričnost, lako paljenje, odsustvo šljake i prašine, te generalno pozitivan utisak. Zamerke se odnose na duži rok isporuke i slabije džakove.
Korisnici najviše zameraju loš kvalitet peleta, nisku kalorijsku vrednost i lošu boju, dok pojedini ističu prijatan miris čamovine i potrebu za pravilnim podešavanjem peći.
Korisnici uglavnom hvale kaloričnost, čistoću (bez šljake i prašine) i dobro sagorevanje, dok se najviše zamerki odnosi na netačnu težinu vreća od 15 kg, a pojedini navode i problem sa šljakom u jednoj sezoni.
Korisnici su vrlo zadovoljni peletom, ističu dobro grejanje, odsustvo šljake i lako paljenje. Manje zamerke se odnose na povremenu prašinu, probleme sa šavovima na vrećama i dostupnost.
| Sezona | Broj recenzija | Ukupna ocena | Šljaka | Prašina | Boja | Miris | Kalorijska Vrednost | Zapaljivost | Kvalitet ambalaže | Opšti utisak | Kvalitet Usluge | Prevoz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | 3 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 |
| 2025/26 | 1 * | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 |
| 2024/25 | 3 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 |
| 2023/24 | 1 * | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 | 10.0 |
| 2022/23 | 5 | 2.5 | 2.4 | 2.8 | 2.4 | 1.6 | 2.4 | 3.6 | 2.8 | 1.6 | 2.0 | 3.2 |
| 2021/22 | 9 | 7.8 | 7.6 | 7.8 | 7.6 | 7.3 | 8.0 | 8.2 | 7.8 | 7.8 | 7.6 | 8.4 |
| 2020/21 | 5 | 9.3 | 10.0 | 8.4 | 9.6 | 9.2 | 9.6 | 9.6 | 9.2 | 9.6 | 9.6 | 8.0 |
* sezona sa nedovoljno recenzija za pouzdan zaključak
Koliko recenzija stoji iza istorijskih proseka.
| Karakteristika | 2025/26 | 2026/27 | Promena |
|---|---|---|---|
| Šljaka | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Prašina | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Boja | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Miris | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Kalorijska Vrednost | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Zapaljivost | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Kvalitet ambalaže | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Opšti utisak | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Kvalitet Usluge | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
| Prevoz | 10.0 | 10.0 | → 0.0 |
Nema dovoljno podataka.
Nema dovoljno podataka.
| Karakteristika | Sezona | Min | Maks | Raspon | Std. dev. | Ocena stabilnosti |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Šljaka | 5 | 2.4 | 10.0 | 7.6 | 2.95 | veoma promenljivo |
| Prašina | 5 | 2.8 | 10.0 | 7.2 | 2.65 | veoma promenljivo |
| Boja | 5 | 2.4 | 10.0 | 7.6 | 2.90 | veoma promenljivo |
| Miris | 5 | 1.6 | 10.0 | 8.4 | 3.17 | veoma promenljivo |
| Kalorijska Vrednost | 5 | 2.4 | 10.0 | 7.6 | 2.90 | veoma promenljivo |
| Zapaljivost | 5 | 3.6 | 10.0 | 6.4 | 2.43 | veoma promenljivo |
| Kvalitet ambalaže | 5 | 2.8 | 10.0 | 7.2 | 2.70 | veoma promenljivo |
| Opšti utisak | 5 | 1.6 | 10.0 | 8.4 | 3.21 | veoma promenljivo |
| Kvalitet Usluge | 5 | 2.0 | 10.0 | 8.0 | 3.05 | veoma promenljivo |
| Prevoz | 5 | 3.2 | 10.0 | 6.8 | 2.50 | veoma promenljivo |
Sezona traje od 1. juna do 31. maja naredne godine (grejna sezona), ne kalendarska godina. Na primer, sezona 2025/26 obuhvata period 01.06.2025 – 31.05.2026.
Ocene pojedinačnih karakteristika su proseci ocena korisnika na skali 1–5, prikazani na skali 0–10. Ukupna ocena je prosek pojedinačnih karakteristika. U analizu ulaze samo objavljene (odobrene) recenzije.
Sezone sa manje od 3 recenzija označavamo kao nedovoljno pouzdane i ne koristimo ih za zaključke o trendu ili stabilnosti.